5 roślin bezpiecznych dla zwierząt domowych

Uprawa roślin doniczkowych na pierwszy rzut oka nie wydaje się zbyt niebezpiecznym zajęciem. Jednak pozory mogą mylić. Większość roślin dostępnych w sklepach jest trująca i w razie połknięcia może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Często pytacie nas jakie rośliny będą bezpieczne dla mojego psa czy kota. Zdecydowaliśmy się przygotować listę 5 roślin bezpiecznych dla zwierząt. Nasze propozycję są nie tylko bezpieczne dla Waszych pupili, ale również niezwykle urokliwe.

Palma koralowa

Chamedora wytworna (Chamaedorea elegans) to małe drzewko, które możemy polecić wszystkim właścicielom zwierząt. Palma koralowa prosta w utrzymaniu roślina, z którą poradą sobie nawet kwiatowi nowicjusze.

palma bezpieczna dla zwierząt

Pieniążek, czyli Pilea peperomioides

Kolejną wartą rośliną wartą polecenia wśród właścicieli zwierząt jest Pilea, czyli popularny pieniążek. Roślina ma bardzo ciekawy kształt liści i może być ozdobą wielu pomieszczeń. Wspaniale będzie pasował do domów i mieszkań o nowoczesnym designie. Pieniążek jest w pełni bezpieczny dla zwierząt.

pilea pieniążek bezpieczne dla zwierząt
Slide 1

Często wyjeżdżasz? Planujesz długie wakacje? Zapominasz o podlewaniu? Ten produkt jest dla Ciebie! Koniec z problemami z nawadnianiem roślin!

Zielistka - królowa roślin bezpiecznych dla zwierząt

Zielistka jest jedną z najłatwiejszych do uprawy roślin domowych i co najważniejsze są bezpieczne dla zwierząt. Nawet jeśli kot lub pies poczęstuje się kawałkiem rośliny to nic mu się nie stanie. Zielistki lubią jasne stanowiska, choć równie dobrze radzą sobie w pół cieniu. W tym miejscu zapraszamy do lektury naszego artykułu dotyczącego stanowisk roślin w naszych domach.

zielistka bezpieczne dl zwierząt

Maranta

maranta rośliny bezpieczne dla zwierząt

Niedośpian

Niedośpian to przepiękna roślina tropikalna, która będzie zwracała uwagę Twoich gości swoimi drobnymi, kolorowymi listkami. Listki Niedośpianu są różowe z delikatnymi plamkami i ciemnozielonymi żyłkami. Ważne jest, aby regularnie podlewać roślinę i ustawić ją na stanowisku z rozproszonym światłem – możemy się wtedy spodziewać najlepszych efektów.

rośliny bezpieczne dla zwierząt

Na koniec zapraszamy do lektury bloga impresjapark2, który zajmuje się roślinami, designem i wystrojem wnętrz.

Shopping Cart
Scroll to Top