6 roślin do nowoczesnego mieszkania

Jednym z obowiązujących trendów na rynku wnętrzarskim są minimalistyczne formy, proste kształty i surowość, które zauważysz pomieszczeniach nowoczesnych i industrialnych typu loft. Jeżeli jesteś w trakcie aranżacji swojego domu sprawdź, jakie kwiaty najlepiej uzupełnią stonowaną przestrzeń. Jeśli szukasz kwiatów zajrzyj na nasz wirtualny targ lub naszą grupę sprzedażową na facebooku – można znaleźć bardzo dużo fajnych ofert w przystępnych cenach!

Nowoczesne wnętrza – aranżacja

Brak barw dominujących to główna cecha nowoczesnych pomieszczeń, które często uzupełniane są geometrycznymi wzorami i dobrze dobranym oświetleniem. Jeżeli chcesz dodać im nieco charakteru zadbaj o roślinność podkreślającą styl. Poznaj 6 roślin do nowoczesnego mieszkania.

nowoczesne wnętrze architektura plantip

1. Ficus Lyrata

Figowiec to niewielkie drzewko tropikalne. Zanim je kupisz wiedz, że wymaga specjalnej pielęgnacji. Ze względu na to, że nie lubi zbyt dużego nasłonecznienia postaw go od północno-wschodniej części domu.

ficus lyrata plantip

2. Sansevieria Moonshine

Dekoracyjna o srebrno-zielonym ulistnieniu Sansevieria to
łatwa w uprawie i niewymagająca roślina, która wzrasta do 70 cm. Jest odporna
na niedobór światła i suszę, dlatego może być z powodzeniem uprawiana w domowych
warunkach.  Jeśli temat Sansewierii Cię zainteresował to poświęciliśmy jej cały poradnik jak dbać o…

Sansevieria Moonshine plantip

3. Zamiokulkas Raven

Zamiokulkas to roślina doniczkowa spotykana w wielu domach. Ma niewielkie wymagania uprawowe, dlatego przetrwa długo w każdych warunkach. Jego czarne, skórzane liście, które delikatnie połyskują przypadną ci do gustu i uzupełnią każde pomieszczenie.

Szukasz więcej informacji o Zamiokulkasach? Sprawdź nasz poradnik!

zamiokulkas raven plantip
Slide 1

Często wyjeżdżasz? Planujesz długie wakacje? Zapominasz o podlewaniu? Ten produkt jest dla Ciebie! Koniec z problemami z nawadnianiem roślin!

4. Mikado

mikado plantip

5. Oplątwy

Oplątwy naturalnie zasiedlają konary drzew i nie potrzebują ziemi do życia. Rozgałęziona niewielka roślina w kształcie pióropusza doskonale będzie wyglądać w szklanych kulach lub zwisających geometrycznych dekoracjach.

6. Alokazja Amazonica

Ostatnia z propozycji, jaką dla ciebie przygotowaliśmy to oryginalna roślina doniczkowa o tropikalnych liściach. Ze względu na wymagające warunki uprawne warto hodować ją w szklanym naczyniu lub szafie świetlnej dla roślin, która pomoże Ci utrzymać odpowiednią wilgotność i nasłonecznienie.

Alokazja Amazonica plantip nowoczesnego mieszkania

Na koniec zapraszamy do lektury bloga gotowynawiecej.pl

Shopping Cart
Scroll to Top