10 roślin do sypialni

Mamy dziś dla Was listę 10 roślin do sypialni ponieważ uważamy, że rośliny to nie tylko dekoracja w naszych domach. Poprawiają nastrój, zwiększają kreatywność, pomagają zmniejszyć poziom stresu i naturalnie filtrują powietrze. Nie zdajemy sobie sprawy jak ważna jest jakość powietrza. Polska jest jednym z krajów o najgorszej jakości powietrza na świecie. Dodatkowo farby i lakiery, którymi pokryte są meble w naszych domach mogą zanieczyszczać powietrze w pomieszczeniach toksynami, takimi jak formaldehyd i benzen. Rośliny w sypialni mogą pochłaniać szkodliwe substancje filtrując i oczyszczając powietrze, którym codziennie oddychasz. Zapraszamy do naszej listy 10 roślin do sypialni.

Sansewieria

Znana również jako języki teściowej, ta niezwykle łatwa w utrzymaniu roślina jest dobrym wyborem do sypialni, ponieważ nie tylko zajmuje miejsce na liście 10 najlepszych roślin oczyszczających powietrze, którą stworzyła NASA. Jest także jedną z nielicznych rośliny doniczkowe, które w nocy przetwarzają dwutlenek węgla w tlen (większość roślin doniczkowych spełnia tę funkcję tylko w ciągu dnia).

Dlaczego warto? Filtruje powietrze w pomieszczeniu w ciągu dnia i nocy

Królowa roślin do sypialni – Gardenia

Gardenia jest nieco bardziej wymagająca w utrzymaniu niż pozostałe rośliny z naszej listy, jednak jej właściwości są warte dodatkowej uwagi. Badania wykazały, że te rośliny mogą pomóc złagodzić stres i poprawić jakość snu.

Dlaczego warto? Pomaga złagodzić stres i poprawia jakość snu

PODOBNE ARTYKUŁY:  Zamiokulkas: poradnik jak dbać?

Philodendron Scandens

Na liście 10 najlepszych roślin do sypialni znajdziecie również Philodendron scandens. Roślina jest bardzo popularna, ponieważ ma niewielkie wymagania i wybacza wiele błędów. Liście tej rośliny w kształcie serca występują w wielu atrakcyjnych wizualnie odmianach i są szczególnie skuteczne w pochłanianiu formaldehydu.  

Dlaczego warto? Pochłania formaldehyd z powietrza

Bluszcz pospolity

Kolejna rośliną, która znajduje się wysoko na liście NASA jest bluszcz pospolity. Roślina jest niezwykle skuteczna w pochłanianiu formaldehydu, benzenu, ksylenu i toluenu. Badania wskazują, że Bluszcz Pospolity nie tylko pomaga oczyścić powietrze z toksyn, ale może łagodzić objawy alergii. Roślina zbiera z powietrza drobinki, które mogą być alergenami.

Dlaczego warto? Usuwa toksyny i alergeny z powietrza

Palma Areca

Areca to tropikalna palma, która nadaje egzotyki wystrojowi każdego wnętrza. Rośliny te słyną ze swoich zdolności oczyszczania powietrza – świetnie usuwają szkodliwe toksyny, takie jak benzen, formaldehyd. Badanie wskazują, że palma Areca jest jedną z najlepszych propozycji roślin do sypialni, które poradzą sobie z usuwaniem dwutlenku węgla z powietrza.

Dlaczego warto? Pochłania zanieczyszczenia powietrza oraz dwutlenek węgla

Aloes

Aloes to kolejna roślina wymieniona na liście najlepszych roślin oczyszczających powietrze, którą przygotowała NASA. Aloes uwalnia tlen w nocy, dzięki czemu idealnie nadaje się do sypialni. Jest to również jedna z najłatwiejszych w uprawie roślin do sypialni, ponieważ wybacza wiele zaniedbań jak choćby długotrwałe przesuszenie. Aloesy są również znane ze swoich właściwości leczniczych, sok z ich liści można stosować miejscowo oparzenia.

PODOBNE ARTYKUŁY:  Co to za roślina? Quiz dla fanów roślin

Dlaczego warto? Filtruje powietrze w pomieszczeniu w ciągu dnia i nocy, ma właściwości lecznicze

Epipremnum złociste

Epipremnum złociste skutecznie odfiltrowuje z powietrza formaldehyd, tlenek węgla i benzen. Roślina jest niezwykle łatwa w pielęgnacji i uprawie, jest świetną propozycją dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kwiatami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Epipremnum Złocistego zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Dlaczego warto? Oczyszcza powietrze w pomieszczeniach z toksyn

 

Zielistka

Zielistka to roślina idealna do makramy lub wiszącego kwietnika. Niezwykle szybko rośnie i jest bardzo łatwa do rozmnażania. Zielistka skutecznie zwalcza różne zanieczyszczenia, takie jak benzen, formaldehyd i tlenek węgla.

Dlaczego warto? Oczyszcza powietrze w pomieszczeniach, usuwając szkodliwe substancje

Fikus

Fikus to łatwa w uprawie roślina z bardzo efektownie wyglądającymi zielonymi liśćmi. Świetnie radzi sobie z pochłanianiem toksyn i oczyszczaniem powietrza. W naturze dorasta do potężnych rozmiarów, bardziej przypomina duże drzewo niż doniczkowy okaz.

Dlaczego warto? Poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach, pochłaniając chemikalia unoszące się w powietrzu

Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiaty są znane z długich zielonych liści i pięknych białych kwiatów. Roślina jest bardzo prosta w uprawie i można ją polecić nawet początkującym. Przygotowaliśmy cały poradnik opieki nad tymi kwiatami. Skrzydłokwiaty idealnie nadają się do sypialni, ponieważ oczyszczają powietrze z formaldehydu i benzenu.

PODOBNE ARTYKUŁY:  Poradnik jak dbać o Epipremnum Złociste

Dlaczego warto? Oczyszcza powietrze

Shopping Cart
Scroll to Top