Poradnik jak dbać o skrzydłokwiat?

Skrzydłokwiat (Spathiphyllum) należy do rodziny roślin obrazkowatych. Przedstawicieli tego gatunku można spotkać w Ameryce Południowej, Ameryce środkowej, Azji południowo wschodniej oraz Oceanii. W naszych warunkach jest rośliną dekoracyjną, która tworzy kępy długich, zielonych liści. Skrzydłokwiaty są stosunkowo prostymi roślinami w uprawie, sprawdza się jako pierwszy roślinny podopieczny. Dużym atutem skrzydłokwiatów jest potwierdzona badaniami zdolność oczyszczania powietrza. Zapraszamy do lektury naszego poradnika jak dbać o Skrzydłokwiat?

Jak dbać o skrzydłokwiat?

jak dbać o skrzydłokwiat plantip

Jak dbać i pielęgnować Skrzydłokwiaty?

Jak podlewać Skrzydłokwiaty?

Skrzydłokwiaty należy podlewać niewielką ilością wody, gdy ziemia w doniczce kompletnie przeschnie. Częstotliwość powinno się dobierać w zależności od nasłonecznienia stanowiska oraz temperatury i wilgotności powietrza. Moje rośliny są ustawione w półcienistym stanowisku i podlewam je raz na tydzień.

Produkty dla roślin jakie znajdziesz w plantip.pl!

138,00  132,48 

Jakie podłoże dla Skrzydłokwiatu?

Roślina najlepiej będzie rosła w mocno przepuszczalnym podłożu – zależy nam, żeby miała wokół siebie wilgoć, ale w żadnym razie nie może stać w wodzie. Dla swoich roślin stosuję mieszankę: ziemi uniwersalnej, do kaktusów oraz perlitu.

Jakie stanowisko dla Skrzydłokwiatów?

Skrzydłokwiaty w naturze rosną w najniższym piętrze dżungli, dociera do nich bardzo niewiele światła, powinny być ustawiona w miejscach zacienionych, ale też bez przesady. 

Jeśli szukasz pomysłów na ustawienie roślin w swoim domu zajrzyj do naszego artykułu o stanowiskach dla roślin w małym mieszkaniu.

Jaka wilgotność powietrza jest najlepsza dla Skrzydłokwiatów?

Skrzydłokwiaty uwielbiają wilgoć! Jeżeli chcesz by pięknie rosły i kwitły, ustaw nawilżacz powietrza w ich bezpośrednim otoczeniu. Jeżeli nie posiadasz takiego urządzenia, rośliny poradzą sobie równie dobrze w sąsiedztwie naczynia z wodą, należy jednak pamiętać by często je podlewać.

Czy Skrzydłokwiat jest bezpieczny dla zwierząt?

Niestety skrzydłokwiaty są trujące i w przypadku podgryzania rośliny przez zwierzęta mogą być dla nich niebezpieczne. Z doświadczenia wiem, że zwierzęta rzadko interesują się tą rośliną, jednak dla bezpieczeństwa należy umieścić roślinę w miejscu niedostępnym dla naszych pupili.

skrzydłokwiat

Dlaczego kwiaty skrzydłokwiatu zielenieją?

Czasem zdarza się, że kwiaty Skrzydłokwiatu zielenieją. Należy wiedzieć, że jest to całkowicie naturalne w przypadku dojrzałych i przekwitających kwiatostanów. Jeśli jednak młode kwiaty skrzydłokwiatów zmieniają barwę na zieloną lub seledynową, to znak, że roślina otrzymuje za mało światła. Wtedy, oprócz liści, także białe pochwy kwiatostanów są zmuszone przeprowadzać fotosyntezę i zabarwiane są w tym celu zielonym chlorofilem. Zielone kwiaty mogą być też oznaką niedoboru składników odżywczych w podłożu.

Dlaczego kwiaty skrzydłokwiatu brązowieją?

Oczyszczanie powietrza przez Skrzydłokwiaty

Skrzydłokwiaty są polecane jako rośliny, które świetnie oczyszczają powietrze. Według badań prowadzonych przez NASA, rozkłada formaldehyd i benzen, dlatego sprawdzi się w każdym domu, nawet w takim z nowoczesnym wystrojem.

Zapraszamy do lektury bloga impresjapark2.pl

Shopping Cart
Scroll to Top