Poradnik jak dbać o skrzydłokwiat?

Skrzydłokwiat (Spathiphyllum) należy do rodziny roślin obrazkowatych. Przedstawicieli tego gatunku można spotkać w Ameryce Południowej, Ameryce środkowej, Azji południowo wschodniej oraz Oceanii. W naszych warunkach jest rośliną dekoracyjną, która tworzy kępy długich, zielonych liści. Skrzydłokwiaty są stosunkowo prostymi roślinami w uprawie, sprawdza się jako pierwszy roślinny podopieczny. Dużym atutem skrzydłokwiatów jest potwierdzona badaniami zdolność oczyszczania powietrza. Zapraszamy do lektury naszego poradnika jak dbać o Skrzydłokwiat?

Spis treści

jak dbać o skrzydłokwiat plantip

Jak dbać i pielęgnować Skrzydłokwiaty?

Jak podlewać Skrzydłokwiaty?

Skrzydłokwiaty należy podlewać niewielką ilością wody, gdy ziemia w doniczce kompletnie przeschnie. Częstotliwość powinno się dobierać w zależności od nasłonecznienia stanowiska oraz temperatury i wilgotności powietrza. Moje rośliny są ustawione w półcienistym stanowisku i podlewam je raz na tydzień.

Slide 1

Poznaj naszą listę pomysłów na świąteczny prezent dla fanów roślin.

Jakie podłoże dla Skrzydłokwiatu?

Roślina najlepiej będzie rosła w mocno przepuszczalnym podłożu – zależy nam, żeby miała wokół siebie wilgoć, ale w żadnym razie nie może stać w wodzie. Dla swoich roślin stosuję mieszankę: ziemi uniwersalnej, do kaktusów oraz perlitu.

Jakie stanowisko dla Skrzydłokwiatów?

Skrzydłokwiaty w naturze rosną w najniższym piętrze dżungli, dociera do nich bardzo niewiele światła, powinny być ustawiona w miejscach zacienionych, ale też bez przesady.

Jaka wilgotność powietrza jest najlepsza dla Skrzydłokwiatów?

Skrzydłokwiaty uwielbiają wilgoć! Jeżeli chcesz by pięknie rosły i kwitły, ustaw nawilżacz powietrza w ich bezpośrednim otoczeniu. Jeżeli nie posiadasz takiego urządzenia, rośliny poradzą sobie równie dobrze w sąsiedztwie naczynia z wodą, należy jednak pamiętać by często je podlewać.

skrzydłokwiat kwitnienie

Czy Skrzydłokwiat jest bezpieczny dla zwierząt?

Skrzydłokwiaty uwielbiają wilgoć! Jeżeli chcesz by pięknie rosły i kwitły, ustaw nawilżacz powietrza w ich bezpośrednim otoczeniu. Jeżeli nie posiadasz takiego urządzenia, rośliny poradzą sobie równie dobrze w sąsiedztwie naczynia z wodą, należy jednak pamiętać by często je podlewać.

skrzydłokwiat

Dlaczego kwiaty skrzydłokwiatu zielenieją?

Czasem zdarza się, że kwiaty Skrzydłokwiatu zielenieją. Należy wiedzieć, że jest to całkowicie naturalne w przypadku dojrzałych i przekwitających kwiatostanów. Jeśli jednak młode kwiaty skrzydłokwiatów zmieniają barwę na zieloną lub seledynową, to znak, że roślina otrzymuje za mało światła. Wtedy, oprócz liści, także białe pochwy kwiatostanów są zmuszone przeprowadzać fotosyntezę i zabarwiane są w tym celu zielonym chlorofilem. Zielone kwiaty mogą być też oznaką niedoboru składników odżywczych w podłożu.

Dlaczego kwiaty skrzydłokwiatu brązowieją?

Największą zmorą podczas uprawy skrzydłokwiatów są brązowiejące kwiat. Brązowe kwiaty mogą być objawem oparzenia słonecznego lub niewystarczającej wilgotności. Także w przypadku, gdy niewystarczająco dbasz o nawożenie skrzydłokwiatu lub podłoże jest źle dobrane, czerniejące lub odrobinę zielone kwiaty mogą być tego skutkiem.

Oczyszczanie powietrza przez Skrzydłokwiaty

Skrzydłokwiaty są polecane jako rośliny, które świetnie oczyszczają powietrze. Według badań prowadzonych przez NASA, rozkłada formaldehyd i benzen, dlatego sprawdzi się w każdym domu.

skrzydłokwiat
skrzydłokwiat silver
duży skrzydłokwiat xxl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.