3 sposoby podlewania roślin podczas urlopu?

Wakacje czy krótka podróż mogą być fantastycznym sposobem na odprężenie się i odłączenie od codziennych obowiązków. Jednak jednym z problemów, z którym wielu miłośników roślin może się zmierzyć, jest to, jak właściwie podlewać pod nieobecność. Nie martw się! W tym artykule przedstawimy różne sposoby podlewania roślin, które pomogą Ci utrzymać Twoje rośliny w dobrej kondycji, gdy będziesz poza domem. Na tapet weźmiemy podlewanie butelką z wodą, pomoc sąsiedzką oraz podlewanie za pomocą automatycznej konewki.

podlewanie roślin pod nieobecność kobieta podlewająca rośliny

Podlewanie butelką z wodą

Ta prosta metoda polega na umieszczeniu w doniczce rośliny butelki wody z niewielkim otworem w korku. Aby to zrobić, wypełnij plastikową butelkę wodą i odwróć ją, wstawiając jej wierzch do gleby obok rośliny. Woda będzie stopniowo uwalniała się z butelki, nawadniając glebę i roślinę. Ta metoda jest szczególnie skuteczna dla roślin o umiarkowanym zapotrzebowaniu na wodę, sprawdzi się świetnie jako podlewanie w ogrodzie, czy na balkonie.

Zalety:

 • Prosta i tania metoda podlewania.

Wady:

 • Mała możliwość regulacji ilości wody przez dostosowanie wielkości otworu w butelce.
 • Działa tylko przez krótki czas.
 • Może doprowadzić do przelania wrażliwych gatunków roślin.

Sąsiedzka pomoc

Stare przysłowie mówi, że dobrze jest żyć w zgodzie z sąsiadami. Mogą nam się wtedy odwdzięczyć pomocą z podlewaniem roślin podczas naszej nieobecności. To jeden ze sprawdzonych i praktykowanych sposobów dbania o rośliny w czasie wakacji.

Zalety:

 • Tania metoda
 • Rośliny mogą być podlewane przez dłuższy czas

Wady:

 • Pozostawiamy rośliny i dom w obcych rękach.
 • Nie każdy sąsiad musi znać się na roślinach.
 • Regularne podlewanie roślin może

Konewka automatyczna

Świetnym rozwiązaniem na dokładne podlewanie roślin w czasie Twojej nieobecności może okazać się podlewanie automatyczne. Konewka automatyczna to urządzenie wyposażone w programator, który kontroluje ilość wody i częstotliwość podlewania. Działa to na zasadzie kapania wody w niewielkich ilościach, dostarczając roślinom właściwe nawilżenie. Takiego sposobu możesz wykorzystać do roślin na balkonie, ale także jako podlewanie automatyczne doniczek. Poniższy film prezentuje w jaki sposób działa konewka automatyczna.

PODOBNE ARTYKUŁY:  Co to jest higrometr i do czego służy?

Konewka automatyczna jest bardzo łatwa w instalacji, nawet techniczny amator poradzi sobie z montażem instalacji. Konewka automatyczna może podlewać rośliny w domu, na tarasie, może sprawdzić się także w przypadku małych ogródków. Zapewnia oszczędność wody, ponieważ pozwala na podlewanie roślin tylko w wybranych momentach.

Zalety konewki automatycznej:

 • Precyzyjne i automatyczne nawadnianie.
 • Możliwość programowania trybów nawadniania w zależności od zapotrzebowania roślin.
 • Oszczędność wody, ponieważ konewka automatyczna dostarcza jedynie niezbędną ilość wody.
 • Łatwa instalacja i obsługa.

Wady:

 • Jest droższa niż butelka – koszt to około 120 – 150 zł
automatyczna konewka greenmill dostępna na plantip.pl

Rekomendacja Plantip.pl

Jak widzisz podlewanie roślin w czasie nieobecności nie musi być stresujące. Dzięki różnym metodom, takim jak butelki z wodą, pomoc sąsiada czy konewki automatyczne, masz możliwość zadbać o swoje rośliny, nawet gdy nie ma Cię w domu. My polecamy automatyczną konewkę Greenmill, która pozwoli Ci podlać aż 12 roślin. Konewka działa na baterie i daje Ci łatwą możliwość podlać rośliny bez dostępu do prądu. W zestawie znajduje się 10 metrów rurki nawadniającej, która instalację wodną dostosowana do Twoich potrzeb. Konewka jest dostępna w naszym sklepie. Polecamy, ponieważ została wielokrotnie przetestowana przez nas i naszych klientów! Poniżej znajdziesz filmik omawiający zawartość zestawu automatycznej konewki Greenmill.

Shopping Cart
Scroll to Top