Rozmnażanie sukulentów – najprostszym sposobem!

Kontynuując temat rozmnażania roślin domowych zajmiemy się tematem rozmnażania sukulentów. Skupimy się na jednym z najprostszych i najbardziej powszechnych sposobów – rozmnażaniu sukulentów przez sadzonki liściowe. W niniejszym artykule opiszemy krok po kroku, jak przeprowadzić ten prosty, ale skuteczny proces. Dowiesz się, jakie narzędzia i materiały będą Ci potrzebne, jak przygotować liście do cięcia, jakie warunki glebowe są odpowiednie do ukorzenienia i jak pielęgnować rośliny, aby umożliwić im prawidłowy rozwój. Jeśli chcesz rozmnażać swoje ulubione sukulenty i cieszyć się ich niepowtarzalnym urokiem, to koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem!

Rozmnażanie sukulentów przez sadzonki liściowe

Rozmnażanie sukulentów przez sadzonki liściowe to popularny sposób na rozmnażanie tych roślin w domu. Do pobrania sadzonki liściowej należy użyć czystego i wysterylizowanego sekatora ogrodowego. Pamiętaj o tym, żeby twoje narzędzie było sterylne, nie chcesz sprowadzić na roślinę matki chorób grzybowych.

Liść, który będzie naszą sadzonką powinien być w możliwie najlepszym stanie, nie mieć żadnych rozdarć, plam ani przebarwień. Tak uzyskana sadzonka liściowa powinna zostać odstawiona na kilka godzin do przeschnięcia. Kiedy liść jest już wysuszony, można go umieścić w podłożu do ukorzenienia. Dobrze sprawdzi się w tym celu podłoże do kaktusów i sukulentów dostępne w sprzedaży. Sadzonka powinna być od czasu do czasu spryskiwana wodą, ważne jednak, żeby nie przesadzić z podlewaniem – sukulenty bardzo źle to znoszą.

Ukorzenianie sukulentów to długotrwały proces

Na koniec warto przypomnieć, że ukorzenianie sukulentów (podobnie jak ich uprawa) jest długotrwałym procesem. Pierwsze korzenie powinny pojawić się po paru tygodniach, a znamy też przypadki, że oczekiwanie trwało ponad 2 miesiące. Należy cierpliwie czekać i nie warto więc się zrażać brakiem efektów.

PODOBNE ARTYKUŁY:  Filodendron – jak dbać o roślinę
Shopping Cart
Scroll to Top