Rozmnażanie sukulentów – najprostszym sposobem!

Kontynuując temat rozmnażania roślin domowych zajmiemy się tematem rozmnażania sukulentów. Skupimy się na jednym z najprostszych i najbardziej powszechnych sposobów – rozmnażaniu sukulentów przez sadzonki liściowe. W niniejszym artykule opiszemy krok po kroku, jak przeprowadzić ten prosty, ale skuteczny proces. Dowiesz się, jakie narzędzia i materiały będą Ci potrzebne, jak przygotować liście do cięcia, jakie warunki glebowe są odpowiednie do ukorzenienia i jak pielęgnować rośliny, aby umożliwić im prawidłowy rozwój. Jeśli chcesz rozmnażać swoje ulubione sukulenty i cieszyć się ich niepowtarzalnym urokiem, to koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem!

Rozmnażanie sukulentów przez sadzonki liściowe

Rozmnażanie sukulentów przez sadzonki liściowe to popularny sposób na rozmnażanie tych roślin w domu. Do pobrania sadzonki liściowej należy użyć czystego i wysterylizowanego sekatora ogrodowego. Pamiętaj o tym, żeby twoje narzędzie było sterylne, nie chcesz sprowadzić na roślinę matki chorób grzybowych.

Liść, który będzie naszą sadzonką powinien być w możliwie najlepszym stanie, nie mieć żadnych rozdarć, plam ani przebarwień. Tak uzyskana sadzonka liściowa powinna zostać odstawiona na kilka godzin do przeschnięcia. Kiedy liść jest już wysuszony, można go umieścić w podłożu do ukorzenienia. Dobrze sprawdzi się w tym celu podłoże do kaktusów i sukulentów dostępne w sprzedaży. Sadzonka powinna być od czasu do czasu spryskiwana wodą, ważne jednak, żeby nie przesadzić z podlewaniem – sukulenty bardzo źle to znoszą.

Ukorzenianie sukulentów to długotrwały proces

PODOBNE ARTYKUŁY:  Ukorzenianie w wodzie, łatwy sposób rozmnażania roślin

Na koniec warto przypomnieć, że ukorzenianie sukulentów (podobnie jak ich uprawa) jest długotrwałym procesem. Pierwsze korzenie powinny pojawić się po paru tygodniach, a znamy też przypadki, że oczekiwanie trwało ponad 2 miesiące. Należy cierpliwie czekać i nie warto więc się zrażać brakiem efektów.

Shopping Cart
Scroll to Top