O czym pamiętać tworząc ogłoszenie na plantip.pl?

Plantip to wirtualny targ dla fanów roślin. Możesz tu kupować i sprzedawać przedmioty bez żadnych prowizji. O czym należy pamiętać tworząc ogłoszenie na plantip tak, żeby przykuło uwagę klientów? Przygotowaliśmy poradnik, który pomoże Ci przygotować dobre ogłoszenia. 

Pożądany produkt

Sprzedając swoje przedmioty na plantip.pl musisz zaoferować klientom produkty, które będą chcieli kupić. Mamy jednak dobrą wiadomość: od pewnego czasu panuje szalona roślinna moda i artykuły są bardzo pożądane przez klientów. W celu podążania za trendami, proponujemy sprawdzić popularne hasztagi roślinne na Instagramie czy Pintereście. Jeśli zatem masz na sprzedaż przedmioty z roślinnej kategorii to śmiało wrzucaj je na plantip.pl! Jako plantip.pl chcemy wspierać naszych sprzedawców i co jakiś czas będziemy się z nimi dzielić wynikami badań oraz analizami popularności produktów.

plantip rośliny na sprzedaż

Dobre zdjęcia to podstawa

Nie od dziś wiadomo, że konsumenci kupują oczami. Zdjęcia Twojego przedmiotu muszą przyciągać uwagę, to one głównie sprawią, że konsument zdecyduje się kliknąć w Twoje ogłoszenie. Jakie zatem powinny być dobre zdjęcia? Poniżej mamy kilka małych rad, które pozwolą Wam lepiej przygotować zdjęcia:

Zdjęcia produktów powinny być ostre i dobrze doświetlone. W dzisiejszych czasach dobre zdjęcie produktowe można zrobić zwykłym telefonem, wcale nie potrzeba specjalistycznego sprzętu fotograficznego. W domowych warunkach możesz zrobić dobre fotografie wykorzystując światło słoneczne, będą się lepiej prezentować niż te wykonane przy zwykłej domowej żarówce.

Pokaż cały przedmiot, zrób kilka różnych ujęć ukazujących detale. Na plantip.pl nie ma ograniczenia liczby dodawanych zdjęć, więc pokaż swój przedmiot z różnych perspektyw! Sprzedając rośliny, zobrazuj kupującemu realny rozmiar, prezentując je w skali, np. na tle butelki z wodą bądź ozdobnej poduszki. Niestety większości z nas średnica doniczki nic nie mówi. Jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż swoich przedmiotów przygotuj zdjęcia, które będą pozywały przedmiot w rzeczywistości – to wpłynie na większe zaufanie do Twojej oferty.

PODOBNE ARTYKUŁY:  Wyniki konkursu dla fanów kwiatów - trzykrotka

Precyzyjny tytuł zapewni kliknięcia w ogłoszenie!

Dobry dobór tytułu ogłoszenia jest bardzo ważny. Tytuł jest jednym z elementów branych pod uwagę przez wyszukiwarkę plantip.pl. Jeśli chcesz by Twoje ogłoszenia były łatwe do znalezienia to musisz dobrze wykorzystać limit znaków, jaki masz do dyspozycji. Proponujemy by tytuł był możliwie precyzyjny, np. w przypadku roślin warto zawrzeć nazwę gatunkową. Jeśli nie znasz pełnej nazwy swojej rośliny możesz zapytać o to na naszej grupie miłośników roślin.

rośliny ogłoszenia plantip

Ciekawy i jasny opis

Opis ma za zadanie przekonać kupującego do wyboru Twojego przedmiotu. Warto bardzo dokładanie opisać przedmiot, aby uniknąć nieporozumień z kupującym. W ofercie powinny znaleźć się informacje o wymiarach przedmiotu oraz jego ewentualnych niedoskonałościach.

W przypadku roślin warto opisać wymagania i warunki, w jakich roślina czuje się najlepiej – wielu kupujących dopiero rozpoczyna przygodę z roślinnym hobby i taka podpowiedź może sprawić, że zdecydują się na wybór Twojej oferty.

Dobra komunikacja z klientem

Sprawna komunikacja z klientem jest bardzo ważna, może zdecydować, czy ktoś ostatecznie nabędzie towar właśnie od Ciebie. Staraj się szybko i rzeczowo odpowiadać na wiadomości potencjalnego kupującego. Pamiętaj, że ogólne wrażenie ma wpływ na decyzje zakupowe.

plantip targ roślin ogłoszenie
Shopping Cart
Scroll to Top